Andorid Rewarded Video Ads – Ödüllü Reklam Ekleme

ödüllü_reklam_ekleme
ödüllü_reklam_ekleme

Merhabalar Google’dan uygulamanıza ödüllü video reklam eklemek istiyorsanız bu yazı tam olarak size yardımcı olacaktır. Uğraştınız çok iyi bir uygulama hazırladınız ve şimdi de para kazanmak mı istiyorsunuz? Bildiğiniz üzere Google Admob reklam için oluşturulmuş bir hizmet ve bu sayede uygulamalarımızdan gelir elde edebiliyoruz. Bunun için şuan 3 adet kazanç yöntemi bulunuyor. Bunlar aşağıdaki açıklandığı gibidir.
1- Banner
Uygulama düzeninin bir kısmını kaplayan dikdörtgen reklamlardır. Bu reklamlar, belirli bir süre sonra otomatik olarak yenilenebilir.

2- Geçiş(Tam Ekran)
Seviye atlama gibi doğal bekleme ve geçiş anlarında gösterilen tam sayfa reklam biçimi.

3- Ödüllü Video Reklam
Kullanıcıları reklam izledikleri için ödüllendiren reklam biçimidir. Ücretsiz içerik kullanıcıları üzerinden para kazanmak için idealdir. En çok para kazandıran yöntem de budur.

Biz bu yazımızda Ödüllü reklam eklemeyi anlatacağız. Banner ve Geçiş reklamını eklemeyi başka bir yazımda anlatacağım sitede gezinip bulabilirsiniz. Eksik veya hatalar illa olabilir yazı zaman aşımına illaki uğrayacaktır bunları öncelikle sizler de çözümleyebilir ve yorumlara yazabilirsiniz.

Başlamadan önce şunu da belirteyim, admob hesabı açtıktan sonra belli bir süre onay için beklenmesi gerekmektedir. Siz gerekli ayarları yapın ve bekleyin. Tahmini olarak 2 gün içinde reklam onay işlemi olmuş olacaktır. Hadi şimdi başlayalım.

1- Sdk eklemelerini yapalım.

Not: Aşağıdaki kodun güncel versiyonu(18.3.0) illa ki değişecektir siz güncel olanı bakıp kullanabilirsiniz. Benim yazdığım tarihteki en güncel versiyon budur.

build.gradle(Module:app)

AndroidManifest.xml’inizi güncelleyin.
Buraya admobdan girip ödüllü reklam oluşturduğunuz uygulamanızın son aşamasında karşınıza çıkan app id’sini ekleyeceksiniz. Id değerini karıştırmayın çünkü aşağıda benzer bir id daha ekleyeceksiniz.
Örnek AdMob App ID: ca-app-pub-3940256099942544~3347511713

 

2. Şimdi MainActiviy.java dosyamızı açıp aşağıdaki kodları yazacağız.
ilk olarak implement etmemiz gereken RewardedVideoAdListener’ı yapıyoruz. ve Sizden Implement etmenizi istediği methodlar olacak onları yanda çıkan kırmızı kutucuğa tıklayarak otomatik oluşturabilirsiniz veya sağ tıklayıp da oluşturabilirsiniz. Ben yine de bunları altta vereceğim. Bir de activity_main.xml layoutunuzda ImageButton oluşturun ve id olarak myButton adını verin.

Google’ın hazırlamış olduğu dökümanı da incelemenizi tavsiye ederim.

Link: https://developers.google.com/admob/android/rewarded-video

Evet kod bu kadar basit. Ben en basit şekilde anlatmaya dikkat ettim umarım işinize yararlı olur. Reklamı uygulamanıza eklerken senaryoyu siz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Yorumlarınızı eksik etmeyin.  Bol Kazançlar Diliyorum.

Yazıyı okuduğunuz için teşekkürler, artık medium üzerinde yazılarımı yayınlayacağım.
Medium hesabımı takip etmeyi unutmayın.
İlk yazımı yayınladım ulaşmak için tıklayınız.
Medium : https://medium.com/@unalzafer

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*