LinkedIn Nedir? Profesyonel LinkedIn Profili nasıl olmalı? #Video

linkedin nedir nasıl kullanılır

Merhabalar değerli okurlarım. Bugün sizlerle birlikte LinkedIn da profil neden oluşturabiliriz, nasıl bir ağ sistemi, neler yapılır, ve etkili LinkedIn profili nasıl oluşturulur bu konuda benimde dikkate aldığım videoları sizler için derlerdim. 7 adet video bulunmaktadır lütfen hepsini izleyin.
(Sol üstten tıklayıp diğer videolara ulaşabilirsiniz.)

Günümüzde sosyal ağlar internet dünyasının vazgeçilmez olduğu bir gerçek. Sosyal medyanın bir diğer mecraları arasında yer alan linkedin, iş arayan ve işveren kişilerin kullandığı ve iş hayatı ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı sosyal bir ağdır.

LinkedIn hesabı açmak için 5 neden!

1. İlgi alanınıza göre iş gruplarına katılarak sosyal çevrenizi iyi derecede genişletebilir, kendinize yeni iş imkanlarının yanında şirketleri takip ederek gelişimlerini gözlemleyebilirsiniz.
2. Eski işlerdeki başarılarınızı ortaya koyabilir, daha da önemlisi eski iş arkadaşlarınız veya müşterilerinizden tavsiye mektupları alabilirsiniz.
3. Yetenek avcılığı yapan şirketlerin sizi daha kolay farketmesini ve keşfetmesini sağlayabilirsiniz.
4. Arkadaşlarınızın nerelerde çalıştığını görebilir, sizden daha iyi şirketlerde çalıştığını farkettiğiniz arkadaşlarınız tarafından çalıştıkları 5. şirketlere direkt önerilebilirsiniz.
5. Kişisel bloglar, Twitter, Amazon gibi hayatımıza eklenen her türlü yenilikle senkronize etme şansınız vardır.

 

Etiketler: Linkedin Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*